Wcięcie w talii – co zrobić, by je uzyskać? - OneClinic
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej

Wcięcie w talii – co zrobić, by je uzyskać?

Każdy z nas ma inną sylwetkę. Mamy też różne upodobania i preferencje. Tymczasem wcięcie w talii to dla wielu pań jeden z najpiękniejszych atrybutów kobiecej figury. Poszukując skutecznych sposobów na wcięcie w talii, warto skupić się na ćwiczeniach, diecie i odpowiednich zabiegach modelujących ciało. Podpowiadamy metody na wcięcie w talii.

Odpowiednie ćwiczenia na wcięcie w talii

Wyraźnie zarysowane wcięcie w talii przyciąga spojrzenia i sprawia, że kobieca figura zyskuje harmonijne proporcje. Istnieją skuteczne i łatwe ćwiczenia na wcięcie w talii, które pomogą ci osiągnąć pożądany efekt wyrzeźbienia tej okolicy. Nie tylko zarysują mięśnie brzucha, ale przede wszystkim ukształtują i zdefiniują talię. Ważne jest, aby pamiętać, że tylko zwykłe „brzuszki” nie będą odpowiedzialne za ukształtowanie wcięcia w talii. Należy się skupić również na właściwym wyrzeźbieniu ud, pośladków i barków, aby całościowo ukształtować proporcje ciała. Co więcej, zbytnie rozbudowanie mięśni w okolicy brzucha, da przeciwny efekt. Ważne zatem, aby zestaw ćwiczeń na wcięcie w talii przygotować wedle określonego planu.

Oto ćwiczenia na piękne wcięcie w talii:

– Deska boczna: ćwiczenie to skupia się na wzmocnieniu mięśni bocznych brzucha i zarysowaniu boków brzucha.

– Skręty tułowia: zarówno na stojąco, jak i na siedząco wyszczuplą bok brzucha.

– Hula-hop: nie tylko pozwala się odprężyć, ale również ukształtować wcięcie w talii.

Ćwiczenia z obciążeniem rozbudowujące pośladki i mięśnie szerokie grzbietu np. przysiady, wykroki, zakroki, podnoszenie sztangi – pozwolą całościowo wyrzeźbić sylwetkę i ukształtować jej proporcje.

Dieta na wąską talię

Optyczne uksztaltowanie wcięcia w talii za pomocą ubrań jest możliwe, ale tak naprawdę podstawą dla uzyskania takiej figury będzie zrównoważona, lekkostrawna, niewzdymająca dieta. Warto podkreślić, że nie istnieje jedna, idealna dla każdej osoby dieta na wąską talię. Jednak odpowiednie nawyki żywieniowe mogą przyczyniać się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej na tym obszarze. Oto kilka zasad żywieniowych, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu:

– Regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie ułatwi trawienie. Posiłki te zazwyczaj nie są tak duże objętościowo i nie rozpychają żołądka, co sprzyja wąskiej talii.

– Zaleca się zrezygnować z posiłków smażonych – są wzdymające i ciężkostrawne.

– Codziennie do każdego posiłku należy spożywać warzywa – są niskokaloryczne, a do tego zawierają błonnik  oraz wiele witamin i antyoksydantów.

– Nie należy rezygnować ze wszystkich węglowodanów! Warto wybierać węglowodany, które uwalniają się powoli takie jak pełnoziarniste produkty zbożowe- dzięki temu organizm otrzymuje sygnał, że jest syty i nie czuje się głodu.

– Codziennie należy spożywać fermentowe produkty mleczne np. jogurt naturalny bez dodatku cukru. Bakterie fermentacyjne znajdujące się w tych produktach usprawniają pracę przewodu pokarmowego, dzięki czemu brzuch nie będzie wystający.

– Zaleca się wypijanie codziennie przynajmniej 1,5-2 l wody niegazowanej. Odpowiednie nawodnienie jest kluczowe do utrzymania zdrowej sylwetki. Ponadto woda jest płynem bezkalorycznym, więc sprzyja redukcji masy ciała, a do tego pobudza metabolizm. Woda gazowana i słodzone napoje gazowane mogą przyczyniać się do nadmiernych gazów i utrudniać osiągnięcie efektu płaskiego brzucha.

-W celu osiągnięcia wymarzonej sylwetki zaleca się zdrową redukcję masy ciała poprzez zmianę nawyków żywieniowych, a nie chwilową dietę. Regularne posiłki i dobrze zbilansowana dieta są kluczem do sukcesu. Posiłki najlepiej komponować na podstawie nowego modelu żywienia tj. Talerza Zdrowego Żywienia. Jest on bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu – tłumaczy dr n. med. Magdalena Jodkiewicz, dietetyczka z One Clinic.

Zabiegi modelujące sylwetkę

To, jak kształtuje się nasza figura, w dużej mierze zależy od stylu życia, jaki prowadzimy, ale również od uwarunkowań genetycznych. Wcięcie w talii nie jest łatwym celem dla tych osób, które borykają się z lokalnym otłuszczeniem ciała, np. w okolicach brzucha. Zabiegi modelujące sylwetkę na wcięcie w talii pozwalają zdefiniować figurę. Wspomagają proces kształtowania sylwetki lub pozwalają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, gdy ćwiczenia i dieta nie przynoszą zadowalających rezultatów. W zależności od stopnia zaawansowania problemu można wspomagać się poniższymi zabiegami modelującymi sylwetkę na wcięcie w talii:

Liposukcja: zabieg chirurgiczny, podczas którego tkanka tłuszczowa jest odsysana z danego obszaru. Należy pamiętać, że jest to bardziej inwazyjna procedura (u nas w klinice wykonujemy ją w sali operacyjnej), która wiąże się z okresem rekonwalescencji.

Lipoliza iniekcyjna: polega na wprowadzeniu specjalnego preparatu do warstwy tłuszczowej skóry, w celu zniszczenia komórek tłuszczowych.

Manualne bądź mechaniczne masaże np. endermologia: stymulacja tkanek skóry i tkanek podskórnych za pomocą specjalnego urządzenia działa wspomagająco na wyszczuplenie obszarów talii. Wskutek masaży następuje poprawa krążenia krwi i limfy, pomaga to w usunięciu toksyn z tkanki tłuszczowej. Poprawia się elastyczność skóry. Efektem może być wygładzenie nierówności skóry, redukcja objętości tkanek, ujędrnienie oraz wizualna poprawa obszaru talii.

Pamiętajmy, że każda sylwetka jest unikalna. Ważne, aby była ona przede wszystkim wyrazem zdrowia. Rezultaty zabiegów mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, wieku, stanu zdrowia, pielęgnacji pozabiegowej i zastosowanej technologii.

 

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony