Fotoodmładzanie czy mezoterapia? Co wybrać? | One Clinic
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej

Fotoodmładzanie czy mezoterapia? Co wybrać?

Piękna, gładka i pełna blasku skóra to cel, na jakim zależy wielu pacjentom, którzy zgłaszają się na zabiegi do naszej kliniki. Nieważne czy chodzi o to, aby skóra była bardziej nawilżona, odżywiona czy pozbawiona niedoskonałości – wszystkie te cechy łączy jeden plan – chodzi o to, aby poprawić kondycję skóry oraz, aby po prostu wyglądała ona lepiej. Jeśli zastanawiasz się co wybrać: fotoodmładzanie czy mezoterapię, poznaj prawdziwe potrzeby Twojej skóry. Każdy z tych zabiegów działa znakomicie! Przeczytaj nasz wpis i zdecyduj co wybrać.

Dobierz terapię do potrzeb

Decydując się na fotoodmładzanie lub mezoterapię, przede wszystkim zależy ci, aby skóra po zabiegu wyglądała dobrze. Wybór odpowiedniej procedury nie jest taki prosty, bo zabiegi te różni bardzo wiele. Jedno jest pewne: każdy z nich poprawi kondycję twojej skóry.

Fotoodmładzanie – kiedy skóra wymaga odnowy

Skóra wskutek negatywnego oddziaływania promieni UV ulega procesom starzenia. Zaczynają tworzyć się na niej niedoskonałości: przebarwienia i zmarszczki. Aby pobudzić ją do odnowy, warto zastosować tzw. fotoodmładzanie. Jest to grupa zabiegów laserowych, które polegają na wytwarzaniu w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń, aby przez to pobudzać ją do regeneracji. Procesy naprawcze, które zaczynają się inicjować w wyniku działania energii lasera, prowadzą do wygładzenia skóry, redukcji zmarszczek, wyrównania kolorytu (zmniejszenia przebarwień) i ogólnej poprawy kondycji skóry.

Mezoterapia – kiedy skóra wymaga odżywienia od wewnątrz

Inną metodą na odmłodzenie i poprawę kondycji skóry będzie mezoterapia. To zabieg, który polega na dostarczeniu do skóry, za pomocą iniekcji, specjalnych składników odżywczych, które będą ją nawilżały i stymulowały do regeneracji. W zależności od wybranego preparatu, mezoterapia może dać doskonałe efekty dogłębnego nawilżenia i odżywienia skóry. Poprawy jej napięcia wskutek pobudzenia procesów wytwarzania elastyny i kolagenu. Wśród różnych mezoterapii wyróżniamy jej szczególną wersję – mezoterapię osoczem bogatopłytkowym wyizolowanym z krwi pacjenta. To zabieg, który pobudza naturalną odnowę skóry od wewnątrz, wskutek działania regeneracyjnego potencjału zawartego w płytkach krwi. W efekcie zabiegu skóra staje się bardziej jędrna, odżywiona i nabiera naturalnego blasku.

Fotoodmładzanie czy mezoterapia – stosuj razem lub oddzielnie

Na pytanie, co wybrać: fotoodmładzanie czy mezoterapię tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z tych zabiegów posiada inną zasadę działania i będzie inaczej stymulował skórę, aby wyglądała młodziej. Fotoodmładzanie i mezoterapię można stosować rozłącznie lub w terapii skojarzonej. Wszystko zależy od tego, z jakimi problemami skórnymi się zmagamy. Zabiegi te różnią się od siebie, zatem stosując je w parze, możemy działać na wielu poziomach. Taka terapia wymaga opracowania indywidualnego planu – doboru technologii, parametrów, ilości zabiegów i niezbędnych odstępów między nimi. Zgłaszając się do naszej kliniki, masz pewność, że dostosujemy terapię dobraną perfekcyjnie do potrzeb twojej skóry.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony