Liposukcja czy liposukcja z Argo plasmą – co lepsze i bezpieczniejsze?
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej

Liposukcja czy liposukcja z Argo plasmą – co lepsze i bezpieczniejsze?

Zabieg liposukcji, czyli odsysania tkanki tłuszczowej to niezwykle skuteczna procedura na metamorfozę ciała. Pozwala pięknie wymodelować sylwetkę i pozbyć się nadmiarów tłuszczu, nawet z najbardziej opornych na wyszczuplanie okolic ciała. Ale sama operacja to czasem dopiero początek drogi do zgrabnej figury. Oprócz usunięcia tłuszczu, dla pełnego efektu ważne jest, aby skóra po zabiegu prawidłowo się obkurczyła. W niektórych przypadkach niezbędne będzie zastosowanie zabiegów wspomagających. Przeczytaj, kiedy warto do zabiegu liposukcji skorzystać również z plazmy argonowej czyli Argo Plasmy.

Liposukcja – sposób na spektakularne wymodelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki za pomocą zabiegu liposukcji w Warszawie to skuteczny sposób na trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej z określonych okolic ciała. Jest to zabieg, który polega na odessaniu nadmiarów tłuszczu np. z brzucha, ud, pleców, ramion lub podbródka. Często sprawdza się w tych przypadkach, gdy pacjenci nie mogą samodzielnie wyrzeźbić tych okolic za pomocą diety lub ćwiczeń, oraz w sytuacji, gdy tkanki tłuszczowej jest naprawdę wiele. Co warto podkreślić, nie jest to sposób na odchudzenie, ale na wymodelowanie sylwetki. Bezpieczeństwo zabiegu zapewnia odessanie nie więcej niż 4 litrów tłuszczu podczas jednej procedury.

Zalecenia po zabiegu liposukcji

Odessanie tkanki tłuszczowej pozwala pozbyć się nadmiarów tłuszczu na długi czas. W pewnych przypadkach, dla osiągnięcia jeszcze lepszego rezultatu, zalecamy wykonanie dodatkowych zabiegów wspomagających. Dlaczego? Tłuszcz, który został usunięty, przestaje wypełniać dany obszar ciała, przez co skóra staje się luźniejsza i nieco bardziej obwisła. U pacjentów do ok. 35 r.ż. skóra zwykle potrafi samoistnie obkurczyć się po liposukcji, proces ten postępuje naturalnie. Podczas rekonwalescencji zalecamy noszenie specjalnego ubranka uciskowego, które zapobiegnie pojawieniu się obrzęków, zbieraniu się płynu i przyspieszy proces gojenia. Dodatkowo wspomagająco będzie działać wykonanie serii specjalnych masaży. Jednakże u niektórych pacjentów, dla obkurczenia skóry po liposukcji, konieczne będzie dodatkowe skorzystanie z zabiegu Argo Plasmą. Procedurę tę zaleca się na podstawie indywidualnych wskazań lekarza. Jednakże z reguły stosuje się ją przy dużej redukcji wagi po liposukcji, albo u pacjentów powyżej 35. roku życia, gdyż skóra nie ma już takich naturalnych zdolności do obkurczenia się po zabiegu.

Czym jest Argo Plasma?

To technologia bazująca na zastosowaniu argonu, który w połączeniu z falami radiowymi tworzy plazmę argonową. Ma ona zdolność do obkurczania włókien kolagenowych. Dlatego po zabiegu skóra zostaje pobudzona do przebudowy i staje się na nowo ujędrniona i napięta. Technologia ta jest bezpieczna, działa wyłącznie na włókna kolagenowe, bez wpływu na struktury je otaczające. Dodatkowo także chłodzi obszar ciała, który został poddany zabiegowi. Argo Plasmę stosuje się najczęściej na obszarze brzucha, ud, pleców, ramion i podbródka.

Zalecenia po zabiegu Argo Plasmą

Każdy z pacjentów jest traktowany indywidualnie. Dlatego zalecenia mogą się różnić w zależności od danego przypadku i ewentualnych innych zabiegów skojarzonych. Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest odpoczynek, a po 2-3 dniach już łagodna, normalna aktywność. Do 2-3 dni możliwe jest wrażenie występowania gazu w tkankach, a do 2 tygodni po zabiegu może występować obrzęk. W czasie dochodzenia do siebie należy unikać schładzania i przegrzewania obszaru zabiegowego oraz pić dużą ilość wody dla zachowania odpowiedniego poziomu nawodnienia.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony