Asymetria piersi - Jak skorygować nierówne piersi? | One Clinic
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej

Asymetria piersi – Jak skorygować nierówne piersi?

Asymetria jest wpisana w nasze ciało. Patrząc w lustro możemy dostrzec i wskazać różnice pomiędzy lewą i prawą stroną zarówno twarzy, jak i poszczególnych obszarów ciała. Jest to całkowicie naturalne i zwykle nie stanowi problemu, bowiem nie jest to tak bardzo widoczne. W niektórych przypadkach dysproporcje są jednak na tyle duże, że zaczynamy zastanawiać się nad ich korektą – chociażby w sytuacji, gdy asymetria dotyczy piersi. Sprawdźmy, jakie są dostępne możliwości zniwelowania tej różnicy.

Najczęstsze przyczyny asymetrii biustu

Piersi to ważny atrybut kobiecości wpływający na wygląd sylwetki a u wielu osób mający także wpływ na pewność siebie. W innym aspekcie, jest to również pewien wyznacznik zdrowia kobiety. Nic więc dziwnego, że istnieje silna potrzeba posiadania zdrowego, pełnego biustu, pozwalającego na jego właściwe eksponowanie. Asymetria piersi dotyczy każdej kobiety, jednak nie każdej w równym stopniu – niekiedy jest ona na tyle duża, że jest przyczyną nie tylko kompleksów, ale także dyskomfortu fizycznego. Mogą wystąpić częste bóle kręgosłupa, problemem staje się także zakup bielizny i innych ubrań.

Asymetria piersi może być spowodowana kilkoma czynnikami. Do najczęstszych przyczyn jej powstawania zalicza się nierównomierny fizjologiczny przyrost tkanki gruczołowej w procesie dojrzewania. Rzadziej spowodowana jest ona wadami wrodzonymi, urazami, skoliozą, rozwojem choroby, w tym nowotworu – zarówno łagodnego, jak i złośliwego. Może to być także następstwo wcześniejszej ingerencji chirurgicznej.

Przyjmuje się, że jeśli różnica pomiędzy jedną, a drugą piersią, wynosi co najmniej jeden pełny rozmiar i nie jest to spowodowane żadną chorobą, wówczas dysproporcja ta może być traktowana jako podstawa do korekty piersi.

Zabiegi niwelujące asymetrię piersi

Z asymetrią piersi można sobie poradzić na kilka sposobów – powiększyć mniejszą pierś do rozmiaru większej, pomniejszyć, a nawet połączyć obie te możliwości. Lekarz specjalista podczas konsultacji, po przeprowadzeniu wywiadu i wstępnej oceny, z pewnością pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie. Warto dowiedzieć się nieco więcej o każdym z nich.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem

Jest to mało inwazyjny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, będący alternatywą powiększania piersi przy pomocy implantów. Dedykowany jest więc osobom, które nie chcą, lub nie mogą, skorzystać z wkładek silikonowych oraz obawiają się pełnej narkozy.

Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolicy, w której występuje jej nadmiar (najczęściej jest to brzuch), a następnie, po odpowiednim przygotowaniu, podawaniu jej w pierś. Ilość podanego tłuszczu uzależniona jest od warunków anatomicznych pacjentki oraz ustaleń, jaką objętość docelową mają uzyskać piersi.

Pełne efekty zabiegu widoczne są po upływie około 2 miesięcy, przy czym są one bardzo naturalne i długotrwałe. Powiększenie piersi własnym tłuszczem jest więc skutecznym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się problemu asymetrycznych piersi.

Liposukcja

Liposukcja to zabieg, który można wykonywać w różnych obszarach ciała, w tym także piersiach. Polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu ze zbyt wydatnej piersi. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, przy pomocy cienkiej kaniuli i przez niewielkie nacięcie w skórze.

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, natomiast na ostateczne efekty kształtują się nawet przez kilka miesięcy od zabiegu. Liposukcja piersi to zabieg o charakterze estetycznym, dzięki któremu możemy w sposób szybki, skuteczny i bezpieczny nieznacznie zmniejszyć rozmiar danej piersi. Co więcej, pozwala uniknąć powstania blizn oraz utraty możliwości późniejszego karmienia piersią.

Redukcja piersi

Redukcja piersi to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, rozwiązujący problem zbyt obfitych piersi lub, jak w przypadku asymetrii piersi, przerostu jednej z nich. Polega na wykonaniu cięcia według wcześniej zaplanowanych linii, usunięciu fragmentów piersi oraz jej wymodelowaniu, po czym zszyciu rany.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Po jego zakończeniu konieczne jest stosowanie biustonosza modelującego przez okres około 3 miesięcy – po tym czasie można zobaczyć trwałe efekty zabiegu.

Powiększenie piersi implantami

Zabieg powiększania piersi implantami jest jednym z najczęściej wybieranych, gdyż pozwala na otrzymanie pewnych efektów. Wykorzystuje się w tym celu implanty anatomiczne, okrągłe lub o okrągłej podstawie z żelem zachowującym kształt implantów anatomicznych.

Całość odbywa się w znieczuleniu ogólnym- po nacięciu piersi w fałdzie podpiersiowym, lub wokół otoczki, dociera się do mięśnia piersiowego większego, pod który wprowadzany jest implant. Zabieg kończy zszycie rany i założenie opatrunku oraz specjalnego pasa i biustonosza.

Blizny pooperacyjne są zwykle mało widoczne, zaś na ostateczny efekt zabiegu trzeba poczekać około 3 miesięcy.

Asymetria piersi może być uciążliwa i powodować dyskomfort psychiczny oraz fizyczny. Współczesne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej pozwalają jednak w sposób skuteczny i bezpieczny pozbyć się problemu, by móc na nowo cieszyć się zdrowiem, pięknym wyglądem i dobrym samopoczuciem.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony