Onkolog Warszawa prywatnie
Onkologia obejmuje profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie schorzeń nowotworowych. Nie tylko samych nowotworów, ale również ich powikłań oraz stanów przednowotworowych. W naszej Klinice doświadczeni lekarze zapewniają specjalistyczną pomoc w zakresie onkologii, przeprowadzając zarówno badania profilaktyczne, mające na celu zapobieganie rozwojowi chorób nowotworowych, jak i niezbędne zabiegi.
Onkolog – oferta One Clinic Warszawa
- Biopsja – metoda diagnostyczna polegająca na pobraniu fragmentu tkanki, podejrzewanej o zmiany chorobowe, do badania histopatologicznego. Celem biopsji jest rozpoznanie choroby nowotworowej lub jej wykluczenie. Najczęściej, materiał potrzebny do badań, pobierany jest w formie wycinka. Wskazaniem do wykonania biopsji jest wykrycie w badaniach obrazowych lub fizykalnych niepokojących zmian o niejasnym charakterze. Zazwyczaj są to guzy, powiększone węzły chłonne, torbiele lub zmiany skórne.
- USG piersi – wizyta z kontrolą – podobnie jak mammografia, jest podstawowym badaniem zalecanym w profilaktyce raka piersi. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, możliwe jest precyzyjne wykrycie wszelkich niepokojących zmian, także u młodych Pacjentek. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, wykrywa zarówno łagodne zmiany, jak i złośliwe nowotwory (również we wczesnym etapie). Badanie wykonuje specjalista onkolog.
- Limfografia barwnikowa – unikatowa metoda we współczesnej diagnostyce układu chłonnego. Umożliwia wczesne rozpoznanie obrzęku limfatycznego kończyn np. po leczeniu nowotworów piersi czy po leczeniu nowotworów dróg rodnych. Badanie jest bezbolesne i pozwala na bardziej dokładną diagnozę, a co za tym idzie skuteczne leczenie obrzęków limfatycznych.
- Wycięcie guza/włókniaka piersi – zabieg wykonywany po stwierdzeniu zmian ogniskowych piersi. Po wycięciu, guz lub włókniak, poddawany jest badaniu histopatologicznemu, aby określić jego charakter. Nawet jeśli wykryte w piersi zmiany są łagodne, może być konieczne ich usunięcie. Zabieg przeprowadzany jest przez naszych specjalistów w taki sposób, aby nie tylko bezpiecznie i skutecznie usunąć zmienioną tkankę, ale jednocześnie aby pozostała po zabiegu blizna była estetyczna i mało widoczna.
- Wycięcie znamienia z plastyką miejscową – zabieg wskazany w przypadku znamion skórnych, które zmieniają się i szybko rosną lub, ze względu na swoje położenie, są nieustannie drażnione. Rana po wycięciu znamienia jest zamykana z wykorzystaniem plastyki miejscowej. Dzięki temu możliwe staje się uzyskanie odpowiedniego efektu estetycznego, niezależnie od tego, w jakim miejscu znajdowało się znamię.