Zdrowotne korzyści zmniejszenia biustu - dlaczego warto zmniejszyć biust?
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej

Zdrowotne korzyści zmniejszenia biustu – dlaczego czasem warto zmniejszyć biust?

Mimo że powiększanie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów na świecie, to należy zwrócić uwagę, że wiele kobiet posiada problem właśnie ze zbyt dużym biustem. Wskazaniem do zmniejszenia piersi mogą być zarówno argumenty natury estetycznej, jak i problemy zdrowotne. Zbyt duży biust potrafi być uciążliwy, ale na szczęście istnieją sposoby, aby pozbyć się tego problemu. Dlaczego warto zmniejszyć biust i jakimi metodami można to zrobić? Wyjaśniamy!

Problemy zdrowotne związane ze zbyt obfitym biustem

Wiele kobiet marzy o tym, aby posiadać duży biust, jednak tak samo dużo uważa, że może on być bardzo uciążliwy w codziennym funkcjonowaniu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że obfity, ciężki biust może powodować lub pośrednio wpływać na powstawanie szeregu schorzeń ortopedycznych. Kobiety skarżą się wtedy na ból pleców, szyi, odcinka lędźwiowego, mają problem z prawidłową postawą. I chociaż powodów tego stanu może być wiele, i jest to problem bardzo złożony (także natury psychicznej – skrępowanie zbyt dużym biustem, też może powodować podświadome nieprawidłową posturę), to na pewno zbyt duży biust w tym przypadku jest źródłem dyskomfortu.

Problematyczna codzienność

Posiadaczki obfitych piersi posiadają także wiele problemów z dobraniem odpowiedniej garderoby. Począwszy od bielizny, a kończąc na codziennych ubraniach (sukienkach, koszulach), które często są szyte bez uwzględnienia nietypowych rozmiarów biustów. Trudność sprawia też uprawianie wielu sportów. Ciężki, zbyt wydatny biust może sprawiać kłopoty lub przynosić ból przy bieganiu, korzystaniu z siłowni czy ćwiczeniach fitness. Rozmiar piersi w tym przypadku może negatywnie wpływać na chęć podejmowania aktywności fizycznej. To wszystko może również powodować powstawanie szeregu kompleksów i negatywnie wpływać na komfort życia.

Zmniejszenie biustu – dlaczego warto?

Wszystkie wymienione powyżej wskazania sprawiają, że wiele pań decyduje się na operację zmniejszenia biustu. Taki zabieg pomoże zredukować zbyt duże piersi, wyrównać ewentualne asymetrie, zlikwidować nadmiar rozciągniętej skóry. Biust stanie się bardziej napięty, zwarty i będzie wyglądał młodzieńczo. W konsekwencji jest to zabieg, który nie tylko będzie pozytywnie wpływał na zdrowie i wygląd pacjentki. Korzystnie przełoży się to również na jej samopoczucie.

Metody zmniejszenia biustu

Istnieje wiele zabiegów pozwalających pozbyć się problemu zbyt wydatnych piersi. Lekarz dobiera metodę w zależności od wskazań. Jedną z nich jest liposukcja biustu. Zabieg ten polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez niewielkie nacięcie na skórze, za pomocą kaniuli. Można go przeprowadzić z jednoczasowym podniesieniem piersi, tak aby nadać im odpowiednią pozycję i kształt. W efekcie piersi staną się na nowo wymodelowane. Po zabiegu zmniejszenia piersi liposukcją należy nosić specjalny biustonosz.

Pomniejszenie biustu można również wykonać metodą chirurgiczną. Taka redukcja piersi to operacja plastyczna, która polega na usunięciu nadmiarów tkanki piersi. Tego rodzaju procedura polecana jest pacjentkom, które posiadają wyjątkowo duży biust. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W obrębie piersi wykonuje się cięcia (zazwyczaj w kształcie odwróconej litery T) i usuwa nadmiary tkanek. Jeśli jest to wskazane wykonuje się także redukcję i repozycję brodawki sutkowej. Po zabiegu należy nosić specjalny, modelujący biustonosz przez ok. 3 miesiące.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony