Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi polega na podskórnym, mechanicznym wprowadzeniu niewielkiej ilości barwnika (mieszanki pigmentów) za pomocą jednej lub większej ilości igieł. Tym sposobem wykonujemy na skórze symetryczny rysunek poprawiający wygląd naturalnych brwi.
Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego brwi?
Najlepiej miesiąc przed zabiegiem nie depilować/regulować włosków brwi oraz nie wykonywać henny. Pozwoli to na dobranie idealnego, jak najbardziej naturalnego kształtu i koloru . Minimum miesiąc przed zabiegiem powinno się zaniechać stosowania odżywek stymulujących porost włosków brwi. Należy zadbać o kondycje skóry, aby była oczyszczona i odpowiednio nawilżona. Dobrze przygotowana skóra lepiej przyjmuje pigment, co pozwala dłużej się nim cieszyć.
Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi?
Zabieg rozpoczyna się od demakijażu twarzy i dezynfekcji skóry w miejscu pigmentowanym. Następnie dobierany jest odpowiedni kolor i tworzony rysunek brwi. Cały projekt musi być zaakceptowany przez Klientkę. Jeśli to konieczne, nakładane jest znieczulenie. Po odczekaniu odpowiedniego czasu (ok. 15 min. aby znieczulenie zaczęło działać) wykonywana jest pigmentacja brwi.
Na koniec dezynfekujemy miejsce pigmentowane i nakładamy produkt/y pielęgnacyjne.
Ile zabiegów makijażu permanentnego brwi wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?
Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu makijażu permanentnego brwi?
Bezpośrednio po zabiegu skóra okolicy pigmentowanej może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i obolała. Początkowo makijaż permanentny wydaje się przerysowany (ciemny, intensywny). To dlatego, że widzimy jedynie pigment osadzony w naskórku.
Po kilku dniach (4-5) skóra na brwiach zacznie się łuszczyć. Jest to proces całkowicie naturalny.
Ważne jest, aby ich nie skubać i nie drapać gdyż może to skutkować powstaniem odbarwień i blizn. Tuż po wyłuszczeniu pigmentu z naskórka kolor może wydawać się zbyt jasny czy nierówny. Pigment potrzebuje czasu na ustabilizowanie się w skórze. Proces ten trwa około 6-8 tygodni. Po tym czasie możemy umówić się na dopigmentowanie, podczas którego uzupełniamy ubytki, przyciemniamy kolor, korygujemy kształt.
Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu makijażu permanentnego brwi?
Ważną rolę w procesie gojenia odgrywa prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa. Należy używać wyłącznie preparatów otrzymanych w gabinecie. Skórę po zabiegu w miejscu pigmentowanym pielęgnujemy nie dopuszczając do powstania strupków poprzez usuwanie limfy oraz nawilżając. Chronimy ją przed wodą, para i promieniami UV. Nie skubiemy, nie drapiemy i nie wykonujemy makijażu w miejscu pigmentowanym (do momentu złuszczenia). Przestrzeganie zaleceń przyspiesza proces gojenia skóry, wydłuża trwałość i gwarantuje efekt.
Wskazania do wykonania zabiegu
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Zabieg należy odsunąć w czasie jeżeli:
- Przechodzisz infekcję bakteryjną lub wirusową
Przyjmujesz antybiotyk, sterydy, leki rozrzedzające krew. Lub gdy:
- masz stan zapalny w miejscu poddawanym zabiegowi (wysypka, wyprysk, ugryzienie owada, zadrapanie)
- chorujesz na cukrzycę lub łuszczycę
- stosujesz preparat na porost brwi (minimum miesiąc przed zabiegiem należy go odstawić)
- jesteś w ciąży, okresie połogu czy laktacji
- masz świeżo wykonaną hennę brwi
Kto wykonuje zabiegi makijażu permanentnego w One Clinic?
W naszej klinice zabiegi makijażu permanentnego i mikropigmentacji paramadycznej wykonuje kosmetolożka, linergistka – międzynarodowa trenerka makijażu permanentnego Aleksandra Nowak.
Pamiętaj, aby poinformować linergistkę o wszystkich chorobach i przyjmowanych obecnie lekach oraz terapiach. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo i finalny efekt zabiegu.
Przykładowe efekty pracy Aleksandry Nowak
Brwi cieniowane
Brwi pudrowe
Brwi – zagęszczenie włosem